Cmentarze zamknięte

  • 31.10.2020, 09:18 (aktualizacja 31.10.2020, 11:12)
  • Arkadiusz Efner
Cmentarze zamknięte
Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada).

Jest to czas, w którym gromadzimy się w kościołach i na cmentarzach, by modlić się za bliskich zmarłych i odwiedzać ich groby. W czasie pandemii zachęcani jesteśmy do roztropnego uczestnictwa w nabożeństwach w kościołach, zachowując wszystkie zalecane zasady bezpieczeństwa. Na zamojskich nekropoliach w tych dniach nie będzie sprawowanych Mszy świętych - zaznacza proboszcz parafii katedralnej, ks. Robert Strus.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju oraz na terenie naszej diecezji, zwłaszcza zaś w stolicy diecezji - mieście Zamościu, Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Marian Rojek zgodnie z wytycznymi Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, potwierdził udzieloną już dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i w święta nakazane dotyczącą osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem. Dodatkowo rozszerzono tę dyspensę na wszystkich wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz przebywających na jej terenie, którzy z powodu wprowadzonych limitów nie będą mogli spełnić obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej pomimo takiego pragnienia. Oznacza to, że brak udziału w Mszy świętej niedzielnej nie jest grzechem. Nie musimy, a jeśli mamy jakiekolwiek objawy chorobowe lub boimy się zarażenia, nie powinniśmy przychodzić na Mszę św. do kościoła.

Ks. Sylwester Zwolak, dyrektor naszego radia zaprasza, aby w tym czasie duchowo uczestniczyć w Mszy św. i nabożeństwach poprzez Katolickie Radio Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Transmisje w Katolickim Radiu Zamość w najbliższych dniach przebiegać będą według poniższego harmonogramu:

1 listopada Niedziela:

07:00 Transmisja Mszy św. z Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie
12:00 Transmisja Mszy św. z zamojskiej katedry
18:00 Transmisja Mszy św. z kościoła pw. św. Michała Archanioła w Zamościu.

2 listopada Poniedziałek:

07:00 Transmisja Mszy św. z sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim
18:00 Transmisja Mszy św. z kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.

Codziennie:

Godz. 05.10 - Pacierz i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
Godz. 12:00 - Anioł Pański
Godz. 15.00 - koronka do Bożego Miłosierdzia
Godz. 19.00 - różaniec
Godz. 21.00 - Apel Jasnogórski

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Arkadiusz Efner

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe