Paweł Fajdek zmienił trenera

  • 02.11.2020, 09:56 (aktualizacja 02.11.2020, 10:02)
  • Małgorzata Kryk
Paweł Fajdek zmienił trenera
Dla Pawła Fajdka rok 2020 jest czasem wielu zmian. Czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem, po 12 latach odszedł z Agrosu Zamość, a nowym klubem młociarza jest obecnie AZS AWF Katowice. W lipcu lekkoatleta został ambasadorem województwa śląskiego i podjął decyzję o zmianie klubu. Zawarł w tej sprawie umowę o współpracy z samorządem województwa, a Z nowym klubem AZS AWF Katowice zawodnik podpisał 5 - letnią umowę.

Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio miał być zwieńczeniem kariery w Agrosie. Przygotowania Pawła do Igrzysk były wielka nadzieją na zdobycie wymarzonego złota. Jednak z powodu pandemii koronawirusa zawody zostały przełożone na przyszły rok. Prezes KS Agros Zamość Konrad Firek przypomniał, że do decyzji Pawła w dużej mierze przyczyniła się obecna sytuacja spowodowana pandemią.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla Pawła nowy klub sportowy to nie jedyna zmiana.  Od tego miesiąca nie będzie już pracował z trenerka Jolantą Kumor, ale przejdzie pod skrzydła znakomitego przed laty zawodnika, Szymona Ziółkowskiego, który specjalnie na tę okazję zdał egzamin na instruktora. Ziółkowski to mistrz olimpijski z 2000 roku z Sydney i mistrz świata z 2001 roku z Edmonton. Paweł Fajdek czterokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata (2013-2019). Odebrał Ziółkowskiemu rekord Polski, ale nigdy nie zdobył olimpijskiego krążka. Właśnie złoto w Tokio jest głównym celem, jaki stawia sobie ten duet. Ziółkowski i Fajdek rozpoczęli wspólne zgrupowanie w Karpaczu w niedzielę, 1 listopada.Ich pierwszym zadaniem będzie wspięcie się na szczyt Śnieżki.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe