Ograniczenia w ruchu na granicach

  • 03.11.2020, 09:32 (aktualizacja 03.11.2020, 09:41)
  • Małgorzata Kryk
Ograniczenia w ruchu na granicach
Od (29.10) strona białoruska wprowadziła na wszystkich przejściach granicznych na odcinku granicy z Polską ograniczenia w ruchu osobowym. W województwie lubelskim są to drogowe przejścia graniczne w Terespolu i Sławatyczach, które obsługują ruch osobowy. Na Białoruś mogą wjechać jedynie obywatele tego kraju oraz osoby z paszportami dyplomatycznymi. Odprawy w ruchu towarowym w Koroszczynie odbywają się na bieżąco. Natomiast na polskiej granicy stanowiącej jednocześnie granicę zewnętrzną UE wciąż obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem pandemii. Są to zarówno ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski, jak i obowiązek poddania się kwarantannie po przekroczeniu granicy.

Granicę z Rosją można przekraczać jedynie w Bezledach i Grzechotkach, z Białorusią – w Kuźnicy, Bobrownikach i Terespolu, a z Ukrainą – w Dorohusku, Korczowej, Hrebennem, Medyce oraz w Budomierzu. Kto może wjechać do Polski informuje porucznik SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kto jest zwolniony z kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej UE oraz inne informacje dostępne są na stronie internetowej kliknij

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe