Walka o pamięć w Krynicach

  • 09.11.2020, 08:21 (aktualizacja 09.11.2020, 13:30)
  • Ewa Monastyrska
Walka o pamięć w Krynicach GOK Krynice
Gminny Ośrodek Kultury zrealizował konferencję „Wołyń'43: Walka o pamięć – walka Polskę. W 77-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie".

Ze względu na wprowadzone obostrzenia związane z pandemią, prelekcja odbyła się on-line. Wykład wygłosił prof. Adam Kulczycki. Gości przywitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach, Joanna Jamroż.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cel prelekcji wyjaśnił prof. dr hab. Adam Kulczycki.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Prelekcja przybliżyła trudne historie czasu ludobójstwa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie objęło także promocję książki wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej  „Nie zabijaj. Nacjonalizm i ludobójstwo na Kresach wobec Kościoła, etyki chrześcijańskiej i zasad humanizmu". Wystawę "Niedokończone msze wołyńskie" można obejrzeć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach na Facebooku. Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym. 

Ewa Monastyrska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe