Lubaczów. Pymchy, Cwibak i inne przepisy kuchni kresowej

  • 09.11.2020, 09:53
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Pymchy, Cwibak i inne przepisy kuchni kresowej
Gmina Lubaczów opublikowała książkę kucharską pt.: „Kresowe Jadło – Przepisy kuchni lokalnej”.

Ta pozycja książkowa została wydana przez gminę Lubaczów w ramach projektu pt.: ”Kulinarne dziedzictwo Kresów atutem lokalnej społeczności” współfinansowanego w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Wydanie tej książki jest efektem przeprowadzonego konkursu kulinarnego, który w tym roku miał nieco inną edycję, mówi referent w Referacie Rozwoju i Promocji Gminy Lubaczów, Magdalena Czuryło:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tej książce kucharskiej można znaleźć pięćdziesiąt przepisów kuchni kresowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Okazuje się, że tajemniczo brzmiący Cwibak jest nam bliżej znany.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Książkę kucharską „Kresowe Jadło – Przepisy kuchni lokalnej”, można znaleźć w Urzędzie Gminy Lubaczów. Natomiast jej wersję elektroniczną można pobrać ze strony: https://www.gminalubaczow.pl/2020/10/15/kresowe-jadlo-przepisy-kuchni-lokalnej/ . Tam także znajduje się film prezentujący przygotowane dania kuchni kresowej.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe