Zimowe utrzymanie dróg

  • 18.11.2020, 07:59 (aktualizacja 18.11.2020, 11:14)
  • Małgorzata Zaręba
Zimowe utrzymanie dróg
22 grudnia powitamy kalendarzową zimę. Ta pora roku to niskie temperatury, mróz, śnieg oraz śliskie nawierzchnie.

Jak co roku na terenie naszego miasta nad zimowym utrzymaniem dróg nadzór będzie sprawował zamojski Zarząd Dróg Grodzkich. Jaka firma w tym roku będzie czuwać nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców w czasie zimy?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamość w czasie zimy został podzielony na cztery rejony administracyjne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 


W pierwszej kolejności będą odśnieżane miejsca o największym natężeniu ruchu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Umowa ZZDG z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej obowiązuje od 15.10 - 15.04 przyszłego roku z możliwością przedłużenia. Spółka ma zapewnić sprzęt zimowy niezbędny do prawidłowego utrzymania dróg m.in.: pługi, pługopiaskarki, ciągniki itp.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych całodobowo czuwa dyżurny, który śledzi aktualne prognozy pogodowe.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Wszyscy mieszkańca naszego miasta w razie wystąpienia trudnych warunków zimowych panujących na drogach mogą telefonicznie zgłosić dane miejsce, wymagające natychmiastowego odśnieżenia całodobowo pod nr tel. 789-284-471.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Marcin Nowak apeluje zarówno do pieszych i kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, a szczególnie o dostosowanie prędkości jazdy do aury pogodowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aktualnie warunki do jazdy są dobre. Warto jednak przygotować samochody do zimy, zatem zmienić opony letnie na zimowe. 


 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe