ks. Dolindo Ruotolo - świadek zaufania

  • 18.11.2020, 10:37 (aktualizacja 18.11.2020, 11:15)
  • Joanna Mazurek
ks. Dolindo Ruotolo - świadek zaufania źródło: pixabay.com
Doświadczył skrajnej nędzy, fałszywych oskarżeń i prześladowań, a przy tym całym życiem świadczył o bezgranicznym zaufaniu Panu Bogu i miłości do Kościoła. Zbliża się (19.11) pięćdziesiąta rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo.

Pokorny kapłan z Neapolu pozostawił po sobie tysiące stron pism, w tym komentarzy do ksiąg biblijnych, często rozmawiał z Matką Bożą, był w duchowej łączności z ojcem Pio i przepowiedział pontyfikat papieża z Polski. Jednak najbardziej znany jest dzięki aktowi zawierzenia, który w 1940 roku podyktował mu Chrystus: „Jezu, Ty się tym zajmij.”
Ta modlitwa nie jest talizmanem – podkreśla ks. Jarosław Feresz, proboszcz parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Jarosław Feresz zwraca uwagę na to, że Panu Bogu trzeba zaufać czasem wbrew naszemu rozumowi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Życie ks. Dolindo pokazuje, że niezależnie od przeżywanych dramatów, warto dać się prowadzić Panu Bogu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na temat świadectwa życia ks. Dolindo Ruotolo oraz kształtowania w nas samych postawy ufności Panu Bogu, mogą Państwo usłyszeć w rozmowie z ks. Jarosławem Fereszem, która dostępna jest na stronie internetowej naszej rozgłośni, w zakładce „Najnowsze audycje”.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe