Adopcja szansą na rodzicielstwo

  • 18.11.2020, 11:27
  • Anna Niderla-Kudach
Adopcja szansą na rodzicielstwo pixaby.com
Choć marzenie o pełnej rodzinie jest żywe wśród wielu młodych Polaków, nie każda para może mieć własne potomstwo.

Miłość do dzieci można realizować będąc rodziną zastępczą, czy decydując się na adopcję. Ta jednak nie jest łatwym procesem. Mówi Danuta Waleczko, kierownik Ośrodka Adopcyjnego Filia Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Polsce jest około 96 tysięcy sierot. Większość z nich to sieroty społeczne, czyli dzieci, których rodzice żyją, ale z różnych powodów się nimi nie opiekują. Ale by dziecko mogło znaleźć się w nowej rodzinie, jego sytuacja prawna musi być uregulowana.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Adopcja jest długim, często uczącym cierpliwości procesem. Wymaga od przyszłych rodziców dużo poświęcenia i zaangażowania. Szczególnie trudny dla rodziców adopcyjnych jest moment pojawienia się w rodzinie rodzeństwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ośrodek Adopcyjny w Zamościu mieści się przy ul. Promiennej 4. Mogą się do niego zgłaszać zarówno osoby zainteresowane adopcją dzieci, jak też matki w ciąży będące w trudnej sytuacji życiowej. Więcej informacji na temat procesu adopcji mogą Państwo znaleźć w audycji na naszej stronie internetowej: radiozamosc, zakładka: Najnowsze Audycje.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe