Uroczystość 383. rocznicy poświęcenia katedry

  • 20.11.2020, 20:26 (aktualizacja 20.11.2020, 22:05)
  • Joanna Suszko
Uroczystość 383. rocznicy poświęcenia katedry
W środę 18.11 w całej diecezji przeżywaliśmy święto poświęcenia katedry zamojskiej.

Dla parafii katedralnej był to dzień uroczysty. Z tej okazji w katedrze sprawowana była Msza św. w intencji fundatorów, dobrodziejów i darczyńców kościoła.

Eucharystii przewodniczył kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu, ks. Michał Maciołek, który zwrócił uwagę na to, że dziś Kościół, zarówno materialny, a przede wszystkim duchowy szczególnie potrzebuje naszej troski i miłości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas Mszy świętej homilię wygłosił proboszcz parafii katedralnej ks. Robert Strus, który podkreślał, że dzień rocznicy poświęcenia katedry jest ważnym dniem dla całej diecezji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W homilii ks. Strus nawiązywał do bieżących wydarzeń w Kościele. Wzywał także do czujności, by grzechy Kościoła nie przesłaniały nam Jego świętości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Mszy świętej w kryptach złożono kwiaty przy grobie Wielkiego Kanclerza, założyciela Zamościa, Jana Zamoyskiego i modlono się za wszystkich, którzy tam spoczywają.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe