Biłgoraj. Pogrzeb Wiktorii Klechowej

  • 21.11.2020, 08:15 (aktualizacja 21.11.2020, 08:19)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Pogrzeb Wiktorii Klechowej
W minioną niedzielę, 15 listopada w wieku 95 lat zmarła Wiktoria Klechowa, pisarka i Zasłużona dla Miasta Biłgoraja. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w czwartek (19.11) w kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. proboszcz Józef Flis:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za piękne życie i działalność dziękował zmarłej ks. Stanisław Budzyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Śp. Wiktorię Klechową żegnał również burmistrz Janusz Rosłan:

loadingŁaduję odtwarzacz...

:Ciało śp. Wiktorii Klechowej spoczęło na cmentarzu parafialnym sanktuarium św. Marii Magdaleny przy ul. Krzeszowskiej.

Wiktoria Klechowa była powszechnie znana ze swej działalności, poprzez którą starała się przekazać następnym pokoleniom jak najwięcej informacji o historii Biłgoraja. W 2008 roku została uhonorowana tytułem Zasłużona dla miasta Biłgoraja a w 2017 roku została laureatką nagrody za wyróżniającą aktywność na rzecz rozwoju biłgorajskiej kultury. Pełniła funkcję ławnika Sądu Rejonowego w Biłgoraju, wraz z Jadwigą Dzido napisała ‘Kronikę Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju’, za społeczną działalność na rzecz PCK została odznaczona medalem PCK II i III stopnia.

Joanna Ferens

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe