Ofiarowanie NMP

  • 21.11.2020, 11:35 (aktualizacja 21.11.2020, 15:17)
  • Anna Niderla-Kudach
Ofiarowanie NMP Pixabay.com
21 listopada w Kościele Katolickim obchodzimy wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Św. Anna, matka Maryi, która długo pozostawała bezdzietna, obiecała Bogu, że jeśli będzie miała dziecko, odda je Jemu na służbę. Ewangelie nie mówią dokładnie, kiedy miało miejsce ofiarowanie Maryi, ale na pewno na początku Jej życia, prawdopodobnie, gdy Maryja miała trzy lata. Informacje o tym wydarzeniu pochodzą z pism apokryficznych - mówi ks. Adam Dworzycki, wikariusz parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chociaż wspomnienie ofiarowania NMP nie ma żadnego potwierdzenia historycznego, przynosi ważną refleksję teologiczną: Maryja przez całe życie była oddana Bogu. To oddanie wypływało z Jej wnętrza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na temat Ofiarowania NMP z o. Markiem Kotyńskim na antenie KRZ dzisiaj (21.11) o godz. 17.10.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe