Dzień Pracownika Socjalnego

  • 21.11.2020, 11:43
  • Anna Niderla-Kudach
Dzień Pracownika Socjalnego Pixabay.com
21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego.

Rola pracownika socjalnego polega na opiece nad potrzebującymi i organizowaniu im pomocy, udzielaniu porad, kierowaniu do właściwych instytucji, współpracy z organizacjami, które odpowiadają za organizowanie pomocy społecznej. Jakie cechy powinien mieć pracownik socjalny powiedziała Anna Pawelec, wykonująca ten zawód od ponad 25 lat:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pracownik socjalny niesie pomoc ludziom, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach, nie tylko związanych z problemami materialnymi, ale także psychicznymi, emocjonalnymi czy duchowymi. Ponadto dokonuje analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń. Warto jednak pamiętać, że ta praca nie polega na siedzeniu za biurkiem – podkreśliła Anna Pawelec:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czego, nie tylko w dniu ich święta, życzyliby sobie pracownicy socjalni?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych. Obchodzone jest co roku 21 listopada.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe