"Kobra", "Zrób to sam" czy "Jacek i Agatka"?

  • 21.11.2020, 11:51
  • Anna Niderla-Kudach
"Kobra", "Zrób to sam" czy "Jacek i Agatka"? Pixabay.com
Jak wyglądały pierwsze spotkania z telewizją?

Obchodzimy dziś (21.11) Światowy Dzień Telewizji. Pierwsza transmisja telewizyjna, z Londynu do Nowego Jorku, odbyła się 27 stycznia 1928 roku. 3 lipca 1928 roku w Londynie odbyła się transmisja telewizyjna w kolorze. Prawdziwą popularność telewizja zyskała po II wojnie światowej. W Polsce początek telewizji datuje się na 1937 rok, kiedy w Warszawie została uruchomiona pierwsza eksperymentalna stacja telewizyjna. Nadawanie telewizji przerwała wojna. Pierwszy powojenny program telewizyjny Polacy obejrzeli w październiku 1952 roku. W tamtym czasie i jeszcze sporo lat później telewizor był dobrem luksusowym. Zapytaliśmy zamościan, jak wyglądały ich pierwsze spotkania z telewizją.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Programy telewizyjne były okazją do spotkania się z rodziną, sąsiadami czy przyjaciółmi. Na początku program był skąpy, ale z czasem emitowano coraz więcej audycji. Jakie zostały najlepiej zapamiętane?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja z jednej strony dostarcza nam informacji, wiedzy i rozrywki, z drugiej - w dzisiejszej dobie stanowi zagrożenie. Czy da się żyć bez telewizora?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Regularne nadawanie programu telewizyjnego w Polsce rozpoczęto w styczniu 1953 r. Początkowo były to krótkie, kilkudziesięciominutowe audycje. Kilka miesięcy później było ich więcej, były to programy sportowe, dla dzieci, czy spektakle.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe