Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  • 21.11.2020, 14:20
  • Anna Niderla-Kudach
Dzień Życzliwości i Pozdrowień Pixabay.com
Uśmiech, dobre słowo, miły gest - tak niewiele trzeba, by ktoś poczuł się lepiej.

Badania dowodzą, że bycie życzliwym ma pozytywny wpływ nie tylko na odbiorcę życzliwych gestów, ale również na tego, kto je okazuje. 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Życzliwość - czym jest to coraz bardziej zapomniane pojęcie? - o to zapytaliśmy naszych rozmówców.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czasem trudno nam pomyśleć o innych, zwłaszcza w dobie epidemii koronawirusa, gdy świat stanął na głowie, przy licznych ograniczeniach i zaleceniach zachowania dystansu. Ale tak naprawdę nie musimy się bardzo wysilać, by okazać sobie wzajemną życzliwość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W kwestii życzliwości niewiele trzeba - czasami wystarczy jeden uśmiech, ciepłe spojrzenie, kilka drobnych słów, czy ustąpienie miejsca w autobusie. W Dniu Życzliwości warto zastanowić się, co możemy zrobić, by choć odrobinę zmienić świat na lepszy?

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe