Zmarł ks. kan. Leon Rogalski (l. 67)

  • 23.11.2020, 10:10 (aktualizacja 23.11.2020, 17:51)
  • Ewa Monastyrska
Zmarł ks. kan. Leon Rogalski (l. 67)
W sobotę,21 listopada br. zmarł ks. kan. Leon Rogalski.

Ksiądz Rogalski urodził się 13 kutego 1953 roku w Oleszycach koło Lubaczowa. Studia Teologiczne rozpoczął w Przemyślu w Wyższym Seminarium Duchownym, które kontynuował przez 4 lata, następnie 2 lata studiował w Lublinie w Wyższym Seminarium Duchownym i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Święceń diakonatu udzielił śp. ks. bp Piotr Hemperek w Katedrze Lubelskiej, a kapłańskie w dniu 16 grudnia 1984 r. ks. bp Marian Jaworski w prokatedrze w Lubaczowie.

Ks. kan. Leon Rogalski pracował jako wikariusz w parafii w Łukawcu, Lubyczy Królewskiej, był proboszczem w parafii św. Antoniego w Rudzie Różanieckieja od roku 2000 podjął posługę w parafii NNMP w Krasnobrodzie jako Kapelan Domu Pomocy Społecznej i w Sanatorium Dziecięcym, a w czerwcu 2008 r. został mianowany Kapelanem Domu Pomocy w Majdanie Wielkim. 

Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka zostanie odprawiona we środę, 25 listopada 2020 r. o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie (Sanktuarium).

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego – czwartek, 26 listopada 2020 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Oleszycach.

Ks. kan. Leon Rogalski zmarł w wieku 67 lat. Pamiętajmy w swoich modlitwach o zmarłym kapłanie. 

Ewa Monastyrska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe