Tegoroczny numer Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego

  • 24.11.2020, 09:22 (aktualizacja 24.11.2020, 09:30)
  • Łukasz Kot
Tegoroczny numer Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego
A w nim dużo o Zamojskim Lecie Teatralnym

Ukazało się tegoroczne wydanie Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego. O jego zawartości opowiada redaktor Małgorzata Mazur.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Kwartalniku znajdziemy także rozmowy: Teresy Madej z Janem Machulskim, Elizy Leszczyńskiej-Pieniak z Beatą Ścibakówną i Janem Englertem. Piotr Piela i Agnieszka Olech piszą o zgromadzonych w Książnicy Zamojskiej oraz Archiwum Państwowym w Zamościu pamiątkach, związanych z kolejnymi edycjami Zamojskiego Lata Teatralnego. Dużo jest też o sztuce. Dorota Grzymała pisze o wystawie „Światło rzeki” Stanisława Baja w hrubieszowskim muzeum, Agnieszka Szykuła-Żygawska – o pracach Elżbiety Gnyp, pokazywanych w BWA Galerii Zamojskiej. W Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym znajdziemy także sylwetki osób które w tym roku odeszły m.in. Bogumiły Sawy, Marka Terleckiego, Jerzego Krzyżewskiego, Edyty Wójcik, Władysława Sitkowskiego, Krzysztofa Konopy czy Alfredy Magdziak. Pismo rozprowadzane jest za darmo. Można je dostać w Zamojskim Domu Kultury.

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe