Biłgoraj. Zmarł prezes Dzieci Zamojszczyzny

  • 24.11.2020, 14:09
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Zmarł prezes Dzieci Zamojszczyzny
W sobotę, 21 listopada, w wieku 83 lat zmarł Bolesław Szymanik, prezes Zarządu Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny.

Msza żałobna zostanie odprawiona w czwartek, 26 listopada o godz. 14:30  w kościele pw. WNMP w Biłgoraju, następnie urna z prochami zostanie odprowadzona na cmentarz lapidarium przy ul. Lubelskiej.

Bolesław Szymanik był wyjątkowym patriotą, którego dzieciństwo i młodość naznaczone były grozą i okrucieństwem II wojny światowej, pobytem w obozie koncentracyjnym na Majdanku i wywózką na przymusowe roboty do III Rzeszy. Był organizatorem wielu wydarzeń patriotycznych, m.in. obchodów rocznicowych likwidacji obozu przejściowego w Zwierzyńcu, podczas których dzielił się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami z lat wojennych. Wielokrotnie powtarzał, iż ‘ponad 60 lat życia w pokoju zabliźniło wiele ran z tamtego okresu, ale pozostały wspomnienia, które trzeba przekazać następnym pokoleniom, aby wystrzegały się wojen’.

Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe