Akcja Caritas "Torby Miłosierdzia"

  • 25.11.2020, 15:03
  • Justyna Przeszło
Akcja Caritas "Torby Miłosierdzia" Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
Ze względu na zaistniałą sytuacją epidemiczną planowana na początek grudnia zbiórka żywności „Tak Pomagam” została odwołana. Decyzją Zarządu Caritas Polska zostaje zorganizowana akcja zbiórki indywidualnej do tzw. „Toreb Miłosierdzia”.

Jest to nawiązanie do akcji zbiórek żywności z roku Miłosierdzia. Na czym polega akcja wyjaśnia Alicja Kotowska, pracownik biura Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Akcję w Parafii należy tak pokierować, aby chętne osoby taką torbę odebrały od Księdza, uzupełniły artykułami z długim terminem przydatności do spożycia i za pośrednictwem Duszpasterzy Parafii przekazały artykuły do osób najbardziej potrzebujących.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zachęcamy Księży do propagowania tej idei. Jednym z najważniejszych jej owoców będzie spełnienie Uczynku Miłosierdzia: „Głodnych nakarmić” i dotarcie do osób potrzebujących w najdalszych zakątkach diecezji.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe