Tydzień dla Kingi

  • 25.11.2020, 16:05 (aktualizacja 25.11.2020, 16:09)
  • Justyna Przeszło
Tydzień dla Kingi
Obecnie trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Kingi, mieszkanki Gminy Stary Zamość i podopiecznej Fundacji Światełko Życia. To ósmoklasistka ze Szkoły Podstawowej w Starym Zamościu. Cierpi na zaburzenia odżywiania i ze swoją chorobą żyje od 2 lat.

"Przez to, że choroba tak wyniszczyła mój organizm i umysł, to nie pamiętam za wiele szczegółów z mojego dawnego życia. Pamiętam jedynie okres choroby, w którym myślałam tylko o swoim ciele i jedzeniu. Zawsze siebie nie akceptowałam i czułam się największa wśród innych ludzi. Na początku po prostu niewinnie zaczęłam ograniczać kalorie lecz, gdy zobaczyłam, że to działa, to zmniejszałam je jeszcze bardziej, aż nie było ich prawie wcale" – tak sama o sobie na stronie Fundacji Światełko Życia opowiada nastolatka.

Dziewczyna od wakacji jest pod opieką kliniki w Warszawie, przechodzi terapię. Leczenie jest kosztowne, dlatego potrzeba pieniędzy. Zbiórka trwa m.in. na stronie internetowej Fundacji Światełko Życia, ale pomóc postanowili także pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Zamościu, gdzie Kinga uczęszczała m.in. na zajęcia plastyczne i teatralne. Na Facebooku założyli grupę Tydzień dla Kingi i przez siedem kolejnych dni (23-29.11), dwa razy dziennie będą przeprowadzać tam licytacje. Można tam wykupić vouchery na zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało, ale też np. na usługi związane z motoryzacją czy upominki. Dla pierwszej osoby licytującej przewidziane jest 1 kg Kawy Palonej na Roztoczu w cenie 100 zł.

Całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie nastolatki ze Starego Zamościa w specjalistycznej klinice. Dołącz i pomóż.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe