Nadchodzą zmiany w przepisach ruchu drogowego

  • 27.11.2020, 07:57 (aktualizacja 27.11.2020, 08:15)
  • Małgorzata Kryk
Nadchodzą zmiany w przepisach ruchu drogowego
Rząd chce zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na drogach, dlatego piesi będą mieli pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście. Natomiast kierowcom zakazana będzie jazda na tzw."zderzaku" na autostradach i drogach ekspresowych. Dopuszczalne prędkości w terenach zabudowanych w ciągu dnia oraz w godzinach nocnych będą wynosić 50 km/h - bez względu na porę dnia.

Zgodnie z przyjętymi przez Radę Ministrów przepisami piesi będą mieli pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście. Zgodnie z zaproponowanymi przez rząd przepisami piesi będą mieli zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię.

Z kolei kierowcy poruszający się na autostradach i drogach ekspresowych będą zobowiązani do zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami, a będzie ona wynosić połowę aktualnej prędkości. Oznacza to, że kierowca jadący na przykład 100 km/h będzie musiał poruszać się 50 metrów za poprzedzającym samochodem.

Ministrowie zdecydowali także o zrównaniu dopuszczalnej prędkości w terenach zabudowanych w ciągu dnia i w godzinach nocnych. Obecnie w godz. 23.00- 5.00 dopuszczalna prędkość pojazdów na obszarze zabudowanym wynosi 60 km/h , a w pozostałych godzinach 50 km/h. Po zmianach będzie to 50 km/h - bez względu na porę dnia.

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe