Aleksandrów. Wystawa fotografii ‘Miś pluszowy-mój przyjaciel’

  • 27.11.2020, 08:25 (aktualizacja 27.11.2020, 08:32)
  • Joanna Ferens
Aleksandrów. Wystawa fotografii ‘Miś pluszowy-mój przyjaciel’
Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie od wielu lat wspólnie ze swoimi małymi czytelnikami świętuje Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada.

Dlatego też zapraszamy do obejrzenia wystawy kilkudziesięciu fantastycznych fotografii, które powstały w ramach konkursu fotograficznego online pn. ‘Miś pluszowy – mój przyjaciel’. Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie we współpracy z Przedszkolem  ‘Leśne Skrzaty’ w Aleksandrowie, Szkołą Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie oraz z Biblioteką Szkolną.

Najmłodsi mieszkańcy Aleksandrowa przedstawili swoje misie - pluszowych przyjaciół. Wystawa pokazuje jak kreatywne są dzieci oraz jak wiele aktywności podejmują ze swoimi pluszowymi misiami.

– Zaprosiliśmy pięciolatków i sześciolatków oraz pierwszaków wspólnie z rodzicami do wspólnej zabawy. Zaproponowaliśmy dzieciom, aby pokazały co lubią robić ze swoim pluszowym misiem. Może czytać książki, bawić się, odpoczywać, spać- ważne aby to był pomysł malucha jak ma wyglądać fotografia. Natomiast rodziców poprosiliśmy o wykonie fotografii i przesłanie w formacie jpg na email naszej  biblioteki. Naszym celem było także rozwijanie postawy proekologicznej poprzez zachęcenie do ograniczenia kupowania dużej ilości zabawek, które i tak najczęściej szybko się nudzą maluchom. Dzieci pokazały nam swoje pluszowe misie, które zachwycają różnorodnością, ale wszystkie prace łączy jedno – widać więź malucha z zabawką. Ta inicjatywa to nasza propozycja na działanie w ramach #onlinenakwarantannie – wyjaśniali organizatorzy.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody. Natomiast za te najbardziej kreatywne zdjęcia  zostaną przyznane specjalne nagrody.

Joanna Ferens

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe