Migrant ukryty w naczepie ciężarówki

  • 27.11.2020, 09:34 (aktualizacja 27.11.2020, 09:38)
  • Małgorzata Kryk
Migrant ukryty w naczepie ciężarówki
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Oddziału Celnego w Hrebennem, zatrzymali nielegalnego migranta. Mężczyzna próbował wjechać do Polski ukryty w naczepie ciężarówki.

Do zatrzymani doszło (23.11) na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, kontrolując zestaw ciężarowy, ujawnili w przestrzeni ładunkowej naczepy osobę. Podczas dalszych czynności kontrolnych prowadzonych w ramach współdziałania, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowej przystąpili do rozładunku zestawu. W naczepie ciężarówki przewożącej bele materiału, funkcjonariusze obu służb odnaleźli nielegalnego migranta. Mężczyzna ukryty był pomiędzy tonami legalnie wwożonego towaru.  24 – letni obywatel Syrii nie posiadał dokumentów uprawniających go do pobytu na terytorium Polski. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Migrantowi przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Pomimo wniosku o przekazanie nielegalnego migranta służbom granicznym Ukrainy w ramach readmisji uproszczonej, strona Ukraińska odmówiła przyjęcia go. Po odbyciu kwarantanny, mężczyzna trafi do ośrodka dla cudzoziemców.

Do sprawy został zatrzymany również 46 – letni ob. Turcji, który był kierowcą kontrolowanej ciężarówki. Mężczyźnie przedstawiono zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej. Kierowca dobrowolnie poddał się karze finansowej. Po zakończeniu czynności procesowych, kierowcę ciężarówki zwolniono i zezwolono mu na dalszą podróż. Krajem docelowym, do którego chciał dotrzeć nielegalny migrant, miały być Niemcy.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe