Msza święta w intencji zmarłych kapłanów

  • 28.11.2020, 14:12 (aktualizacja 28.11.2020, 14:43)
  • Joanna Suszko
Msza święta w intencji zmarłych kapłanów fot. Ewa Monastyrska
Przedstawiciele kapłanów naszej diecezji modlili się dziś (28.11) za swoich zmarłych współbraci.

Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. We wstępie do Mszy św przypomniał kapłanom, że modlitewna pamięć o innych księżach stanowi szczególną powinność i stała się już piękną tradycją.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ksiądz biskup odczytał listę wszystkich zmarłych kapłanów od początku powstania diecezji. Łącznie od 25 marca 1992 roku zmarło już 121 księży. Niezwykle długa okazała się lista z bieżącego, 2020 roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Homilię podczas Mszy św. wygłosił ks. kan. Zenon Mrugała, dziekan dekanatu Józefów. Podkreślał w niej, że modlitewna pamięć o zmarłych kapłanach wynika przede wszystkim z wdzięczności za dobro, które dokonywało się za ich przyczyną.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ksiądz biskup przypomniał także, że w zmarłych kapłanach nasza diecezja ma swoich orędowników.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Mszy św. za zmarłych kapłanów uczestniczył także biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński, kanclerz Kurii Diecezjalnej oraz inni przedstawiciele kurii i instytucji diecezjalnych, księża dziekani, przedstawiciele innych kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

My również pamiętajmy w modlitwie o zmarłych kapłanach naszej diecezji.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe