Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów na Adwent

  • 28.11.2020, 15:30 (aktualizacja 28.11.2020, 15:39)
  • Justyna Przeszło
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów na Adwent ddak.wordpress.com
Kościół katolicki w niedzielę (29.11) rozpoczyna okres Adwentu - czasu przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorzy Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów zachęcają wiernych do podjęcia modlitwy za kapłanów w ramach adwentowego postanowienia. O tym w jaki sposób powstało Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów mówi Sandra Kwiecień, inicjatorka dzieła.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tegoroczny Adwent z pewnością nie będzie taki jak wcześniej. Ostatnie zawieruchy zweryfikowały wiarę wielu z nas. Dlatego w tym roku zachęcamy do modlitwy nie tylko za kapłanów (o odwagę, siłę i poprawę stanu duchowieństwa), ale i za nas samych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku istnieje dodatkowa opcja. Jeśli nie wiecie, jakiego księdza moglibyście objąć swoją modlitwą, możecie zgłosić się z prośbą o przydzielenie kapłana z przygotowanej listy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co w przypadku kiedy dana osoba nie ma dostępu do komputera i Internetu, a chciałaby dołączyć do Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sylwia Kwiecień - inicjatorka dzieła podaje, że od początku istnienia Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów wie o 22 tysiącach adopcji księży. W tej chwili duchową adopcją jest otoczonych ponad 7 tysięcy kapłanów. Szczegóły adwentowej akcji i formularz zgłoszeniowy - znajdują się na stronie: www.ddak.pl. Niech okres Adwentu będzie czasem, w którym modlitwa jeszcze mocniej popłynie w intencji kapłanów.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe