Nielegalni migranci w lesie

  • 30.11.2020, 10:07
  • Małgorzata Kryk
Nielegalni migranci w lesie
Funkcjonariusze NOSG z Placówki SG w Dołhobyczowie 24.11 podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, zatrzymali na terenie pow. hrubieszowskiego, trzech nielegalnych migrantów z Turcji.

Mężczyźni pieszo nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski. Następnie będąc jeszcze w pobliżu granicy, wędrowali przez las i próbowali ukryć się przed mundurowymi w kłodach zwalonych drzew. Podczas poszukiwań mundurowi wykorzystali w prowadzonych działaniach nowoczesny sprzęt obserwacyjny i psy tropiące. Zatrzymani migranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy, a podczas składanych wyjaśnień, zeznali iż chcieli przedostać się do Francji. Po zakończeniu czynności administracyjnych zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy. Od początku roku mundurowi z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali już 50 osób, które nielegalnie przekroczyły granice państwową. Dla większości z nich miejscem docelowym nielegalnej migracji miała być Europa Zachodnia.

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe