Powstańcy upamiętnieni w Tomaszowie

  • 30.11.2020, 10:40 (aktualizacja 30.11.2020, 13:10)
  • Ewa Monastyrska
Powstańcy upamiętnieni w Tomaszowie
W Tomaszowie Lubelskim, 29 listopada, uczczono pamięć poległych powstańców, którzy zginęli podczas powstania listopadowego.

O historii przypomniał starosta tomaszowski, Henryk Karwan.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przedstawiciele władz rządowych i samorządowych zapalili znicze przed kolumną pamięci przypominającą bohaterów powstania listopadowego i styczniowego. O historii trzeba pamiętać - powiedział poseł na sejm Tomasz Zieliński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O tym, jakie znaczenie dla Tomaszowa i Polski miało powstanie listopadowe powiedział burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas homilii sprawowanej w sanktuarium MB Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim, ks. prał. Czesław Grzyb zaznaczył, że Polacy powinni być dumni ze swojego pochodzenia i walczyć o swój kraj.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze względu na pandemię uroczystości zostały ograniczone, jednak dla przedstawicieli władz ważną kwestią jest pamiętanie o historii i bohaterach

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe