Biłgoraj. Dużo wielkich serc

  • 01.12.2020, 06:35
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Dużo wielkich serc
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, jak co roku zorganizowała ‘Wieczór Darczyńcy’ jednak z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju miał on nieco inny wymiar. Po raz pierwszy odbył się on-line. W uroczystości mogli wziąć udział zaproszeni goście, ale także wszyscy zainteresowani, którzy wrazili taką chęć.

- Cieszymy się, że ten nietypowy ‘Internetowy Wieczór Darczyńcy’ okazał się ogromnym sukcesem. Wzięły w nim udział zarówno zaprzyjaźnione z nami od lat osoby, ale także ‘nowi’ darczyńcy, którzy już dziś deklarują chęć uczestnictwa w podobnym wydarzeniu w przyszłym roku – informuje Irena Gadaj, prezes FFLZB.

W trakcie ‘Internetowego Wieczoru Darczyńcy’ prowadzona była zbiórka funduszy na statutowe działania Fundacji poprzez licytację fantów oraz organizację wydarzenia tzw.  ‘Giving Circle’, z których uzyskano łączną kwotę 22.230 zł.

‘Giving Circle’ to metoda pozyskiwania środków na trzy prezentowane w trakcie wieczoru projekty. W tym roku Fundacja postanowiła wesprzeć następujące działania: pierwsze z nich to projekt ‘Kwietne łąki w Zwierzyńcu’, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Et Cetera ze Zwierzyńca. Ma on na celu wykonanie nasadzeń roślin miododajnych w miasteczku. Drugi pn. ‘Festiwal smaków KGW – tradycja i nowoczesność’,  w którym młode Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują nowe oraz zapomniane lokalne potrawy. Trzeci projekt to ‘Wielkie serce na małe kapsle’, którego inicjatorką jest współpracująca z FFLZB Pani Elżbieta Łukasik.

- W trakcie ‘Internetowego Wieczoru Darczyńcy’ udało nam się pozyskać kwoty w wysokości 2.500 zł na dwa pierwsze projekty oraz kwotę 2.000 zł na projekt trzeci. FFLZB rozpoczęła już procedurę zakupu serca i poszukujemy dla niego najlepszej lokalizacji. Cieszymy się, że inicjatywa podobała się gościom wieczoru i wiemy, że dwa podobne do naszego serca mają wkrótce pojawić się przed żłobkiem i przedszkolem ‘Bambini’ na ul. Konopnickiej oraz przed Prywatną Szkołą Podstawową na ul. Włosiankarskiej – informuje Irena Gadaj.

 

/Inf. nadesłana: FFLZB/

Joanna Ferens

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe