Tarnogród. Odnowione groby żołnierskie

  • 01.12.2020, 07:03
  • Joanna Ferens
Tarnogród. Odnowione groby żołnierskie
Dzięki wsparciu Powiatu Biłgorajskiego na starym cmentarzu w Tarnogrodzie zostały odnowione groby żołnierzy września 1939 r.

O akcji informował wicestarosta Tomasz Rogala:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W akcję zaangażowała się Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie i klub wolontariatu. Anna Kuziak, nauczyciel historii i opiekun wolontariatu podkreślała, że jest to wyjątkowa lekcja historii dla dzieci i młodzieży:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wolontariuszka, Otylia Antolak tłumaczyła, iż ma świadomość, że właśnie młodzi ludzie muszą zadbać o pamięć dla przyszłych pokoleń:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnym zaplanowanym działaniem będzie odnowienie nagrobka i ogrodzenia grobu tarnogrodzkiego harcerza Macieja Jagowda, który w 1944 roku zginął w bitwie z Niemcami pod Osuchami.

Joanna Ferens

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe