Ernest Gdula

  • 01.12.2020, 10:11 (aktualizacja 01.12.2020, 10:28)
  • Małgorzata Zaręba
Ernest Gdula
Prezes i trener akrobatycznego KS „Erka”

Fiflaki, szpagaty, gwizdy, stanie na rękach, salta oraz skoki w powietrzu oraz na trampolinach.. To tylko niektóre figury gimnastyczne, które wykonują dzieci i młodzież na zajęciach akrobatycznych w KS „Erka”. Zajęcia z akrobatyki i akrobatyki w powietrzu na szarfach i parkour odbywają się na sali gimnastycznej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu.

Akrobatyka jest wykonywanie rożnego rodzaju ćwiczeń ruchowych na twardym podłożu oraz w powietrzu. Tego typu ćwiczenia rozwijają siłę i wytrzymałość, ale przede wszystkim gibkość. W audycji „Rozmowa dnia” prezes i trener akrobatycznego KS „Erka” Ernest Gdula powie czym charakteryzuje jest akrobatyka jako dyscyplina sportu oraz zdradzi skąd wziął się pomysł założenia klubu właśnie w Zamościu.

Aktorabtyka jest sportem ogólnorozwojowym i łączy w sobie takie elementy jak zwinność, równowagę oraz odwagę. Klub szkoli dziewczęta i chłopców od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 do 20.00. Natomiast osoby dorosłe na treningi z akrobatyki i parkour uczęszczają w piątki o godz. 20.00. Wychowankowie klubu oprócz systematycznych treningów biorą także udział w warsztatach i szkoleniach oraz obozach sportowych. Sprawdzianem zdobytych umiejętności są zawody, które zaplanowano na 12.12 (sobota) na sali gimnastycznej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu. W rozmowie usłyszymy jakich figur uczą się dzieci oraz dorośli z wykorzystaniem sprzętu sportowego.

Zajęcia akrobatyczne na szarfach prowadzone są na wysokości sześciu metrów w powietrzu, a prowadzi je trenerka Katarzyna Bogus. Treningi wymagają od dzieci i młodzieży oraz dorosłych nie tylko użycia siły, ale także odwagi i przezwyciężenia lęku przed wysokością.

Zajęcia z parkour, które prowadzi trener Michał Saliński polegają na pokonywaniu przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Tego rodzaju umiejętności są niezwykle widowiskowe, bo wymagają użycia sprytu i zwinności, ale przede wszystkim pamięci mięśniowej, którą uczestnicy zajęć nabywają dzięki systematycznych treningom. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o zajęciach sportowych w KS „Erka”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O treningach z akrobatyki na szarfach z trenerka Katarzyną Bogus oraz z parkour z trenerem Michałem Salińskim oraz z zawodnikami będzie można usłyszeć na antenie naszego radia w audycji „Rozmowa dnia” (02.12) o godz. 8.40 i 15.40.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe