Katarzyna Bogus i Michał Saliński

  • 02.12.2020, 08:39 (aktualizacja 03.12.2020, 09:37)
  • Małgorzata Zaręba
Katarzyna Bogus i Michał Saliński
Trenerzy w KS "Erka"

Siła, wytrzymałość, gibkość i odwaga to tylko niektóre umiejętności, które nabywają dzieci i młodzież podczas wykonywania ćwiczeń gimnastycznych w KS „Erka”. Zajęcia z akrobatyki i tańca w powietrzu na szarfach oraz parkour odbywają się na sali gimnastycznej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu.

O akrobatyce w naszym mieście zrobiło się głośno, kiedy zajęcia z Jarosławca i Miączyna zostały przeniesione właśnie do Zamościa. Pomysłodawcą założenia klubu sportowego "Erka" jest absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego Ernest Gdula. Aktualnie zajęcia z akrobatyki i parkour odbywają się w nowoczesnej sali sportowej przy przy ul. Lipskiej 63, która wymiarami i wysokością została dostosowana do wymagań zawodników.

O zajęciach z akrobatyki oraz tańcach na szarfach powiedziały zawodniczki uczęszczające na zajęcia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Klub szkoli dziewczęta i chłopców od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 do 20.00. Natomiast osoby dorosłe na treningi z akrobatyki i parkour uczęszczają w piątki o godz. 20.00. Wychowankowie klubu oprócz systematycznych treningów biorą także udział w warsztatach i szkoleniach oraz obozach sportowych.

Zajęcia akrobatyczne na szarfach są trudne do wykonania, bo prowadzone są na wysokości sześciu metrów w powietrzu, a prowadzi je trenerka Katarzyna Bogus. Treningi wymagają od dzieci i młodzieży oraz dorosłych nie tylko użycia siły, ale także odwagi i przezwyciężenia lęku przed wysokością.

loadingŁaduję odtwarzacz...


O figurach gimnastycznych, wykonywanych podczas zajęć akrobatycznych w powietrzu powiedziały zawodniczki, trenujące pod okiem trenerki Katarzyny Bogus.

loadingŁaduję odtwarzacz...


KS Erka to także zajęcia z parkour, które prowadzi trener Michał Saliński. Polegają one na pokonywaniu przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Tego rodzaju umiejętności są niezwykle widowiskowe, bo wymagają nie tylko użycia sprytu i zwinności, ale przede wszystkim pamięci mięśniowej, którą uczestnicy zajęć nabywają dzięki systematycznych treningom.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Sprawdzianem zdobytych umiejętności dzieci i młodzieży są zawody, które zaplanowano na 12.12 (sobota) i odbędą się one na sali gimnastycznej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe