Józefów. Kto poprowadzi domy pomocy?

  • 03.12.2020, 08:49
  • Joanna Ferens
Józefów. Kto poprowadzi domy pomocy? pixabay.com
Gmina Józefów kończy przyjmowanie ofert w przetargu na prowadzenie rodzinnych domów pomocy. Propozycje można zgłaszać do piątku 4 grudnia, a umowa będzie obowiązywać od 1 stycznia.

- Chodzi o trzy Rodzinne Domy Pomocy, które znajdują się przy ul. Spółdzielczej w Józefowie. Wszystkie powstały dzięki wsparciu Unii Europejskiej, skąd otrzymujemy również dotację na prowadzenie tych placówek przez 5 lat - przypomina Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Kończący się przetarg dotyczy m.in. wykonywania usług cateringowych i transportowych, a nowa umowa będzie obowiązywać przez rok.

RDP to propozycja przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych i niepełnosprawnych w wieku emerytalnym, które zwykle korzystają z domów pomocy społecznej, przeznaczonych dla kilkudziesięciu osób. Rodzinne domy różnią się tym, że w każdym wsparcie ma tylko do 8 osób, dzięki czemu można indywidualnie dostosowywać na przykład dietę czy zabiegi rehabilitacyjne.

Ponadto dotacja z Unii Europejskiej pozwala obniżyć koszty pobytu dla pensjonariuszy. Unijne środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

W gminie Józefów jest jeszcze jeden Rodzinny Dom Pomocy, w Długim Kącie, który prowadzi miejscowa spółdzielnia socjalna.

 

/Inf. nadesłana: IAS/

 

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe