Redaktor Janusz Kawałko Mistrzem Polski Dziennikarzy w Tenisie

  • 07.12.2020, 21:35 (aktualizacja 07.12.2020, 21:51)
  • Małgorzata Kryk
Redaktor Janusz Kawałko Mistrzem Polski Dziennikarzy w Tenisie Janusz Kawałko
42. Halowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie rozegrane zostały w dn. 4-6.12 na kortach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki koło Warszawy (okolice Grodziska Mazowieckiego).

Turnieje singlowe rozgrywane były w czterech grupach wiekowych wśród mężczyzn (open, 45-54 lata, 55-64 lata, 65+) oraz dwóch grupach wiekowych wśród kobiet (open, 50+).
 

W kategorii wiekowej + 55 tytuł Mistrza Polski oraz puchar zdobył zamościanin redaktor Janusz Kawałko, założyciel Klubu Tenisowego Return Zamość, były wieloletni prezes, a aktualnie prezes honorowy tego klubu.

Prawo startu w Mistrzostwach Polski mieli dziennikarze, wydawcy oraz inni pracownicy firm i instytucji z branży mediów.

Janusz Kawałko wziął udział w rozgrywkach jako zastępca redaktora naczelnego miesięcznika Awangarda Lubelska. Do udziału w Halowych Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Tenisie jakie rozegrano na kortach w Kozerkach przygotowywał się na zamojskiej hali tenisowej Ośrodka Sportu i Rekreacji.

To nie jedyny sukces Janusza Kawałko w tenisie zimnym. Na ubiegłorocznych Halowych Mistrzostwach Polski Dziennikarzy, które odbyły się w kwietniu w Pabianicach zdobył brązowy medal.

Na swoim koncie ma także inne liczne osiągnięcia. Reprezentując środowisko dziennikarskie brał udział w Tenisowych Mistrzostwach Polski Dziennikarzy, które trzykrotnie (w tym jedne międzynarodowe) odbyły się na otwartych kortach przy ulicy Studziennej 2 w Zamościu.

Reprezentując zamojskie i lubelskie środowisko dziennikarskie, w tym także Klub Tenisowy Return Zamość kilkukrotnie brał także udział w Tenisowych Mistrzostwach Świata Dziennikarzy m.in.: w Słowenii, Czechach, w Polsce (Szczecin) oraz dwukrotnie na Słowacji. Reprezentował również nasz kraj także w Pucharze Świata w Umagu w Chorwacji.

Redaktor Janusz Kawałko jako miłośnik tej dyscypliny sportu systematycznie bierze udział w turniejach organizowanych w Polsce. Czas spędzony na korcie jest dowodem jego doskonałej kondycji fizycznej, a zwieńczeniem treningów jest zdobyte złoto.

Serdecznie gratulujemy mistrzowskiego tytułu i życzymy kolejnych sukcesów.


Wyniki meczów finałowych:

Open M

Maciej Łuczak – Hubert Błaszczyk 6/0, 6/0

MS45

Rafał Kamecki – Rafał Jutrzenka Rafał 6/0 7/5

MS55

Janusz Kawałko – Sławomir Cholewiński 6/2 6/0

MS65

Janusz Wiśnioch – Jan Krakowiak 6/2 7/5

Kobiety

Elżbieta Perzyńska – Karolina Lewandowska 6/4 6/0

MIKST

Ela Perzyńska/Rafał Sitarz – Karolina Pokorowska/Grzegorz Soszka 6/1 6/3

Debel Open

Maciej Łuczak/Hubert Błaszczyk – Rafał Sitarz/Maciej Sołdan 6/7(6) 6/3 10-8

Debel 100+

Maciej Kalisz/Jan Krakowiak – Janusz Wiśnioch/Jerzy Bratosiewicz 6/2 6/3

 

Wyniki meczów [kliknij tutaj]

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe