Postępy prac remontowych nad zalewem

  • 08.12.2020, 11:37 (aktualizacja 08.12.2020, 12:16)
  • Małgorzata Zaręba
Postępy prac remontowych nad zalewem
W roku ubiegłym zalew uzyskał dofinansowanie za projekt pn. "Zwiększenie dostępności zalewu miejskiego w Zamościu jako miejsca aktywnej rekreacji w sąsiedztwie zamojskiego zespołu staromiejskiego".

Prace nad długo wyczekiwanym przez mieszkańców remontem zalewu ruszyły pełną praca i już widać ich postępy. Jak zagospodarowana zostanie infrastruktura zamojskiego zalewu informuje dyrektor zamojskiego OSiR Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zalew jest placem budowlanym, a na terenie obiektu znajdują się maszyny i sprzęt budowlany. Nad zalewem drogi, które będą stanowić docelowe ścieżki pieszo - rowerowe są rozkopane. Na placu znajdują się góry ziemi i piachu oraz setki metrów kabli, które posłużą do podłączenia przyłączy elektronicznych. O pracach jakie już zostały wykonane i aktualnie są prowadzone informuje Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbiornik jest częściowo uzupełniony wodą, a z zasypu sztucznie utworzonej wyspy korzystają dziko żyjące ptaki. Wiele osób w okresie jesiennym lubi spacerować , czy biegać wokół zalewu. Jednak ze względu na bezpieczeństwo przebywanie nad zalewem jest zabronione i grozi mandatem.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...

Postęp prac budowlanych widać gołym okiem. Znajdujące się do niedawna magazyny, szatnie, prysznice, budynek gastronomii oraz pomieszczenia dla ratowników wodnych zostały już wyburzone. Całym projektem zagospodarowania przestrzennego wokół zalewu zajmuje się Wydział Inwestycji Miejskich w Zamościu.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (46)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe