Festyn „Lipskie Lato Plenerowe”

  • 07.07.2016, 14:12
  • Arkadiusz Efner
Festyn „Lipskie Lato Plenerowe”
Występy muzyczne, kabaretowe i teatralne, pokazy bojowe strażaków OSP, w tym rozcinanie wraku auta, a także konkurs na pierogi chłopskie – to tylko część atrakcji przygotowanych na niedzielne popołudnie przez lokalną społeczność okolic Lipska w Gminie Zamość.

Festyn „Lipskie Lato Plenerowe” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 lipca 2016 r., na terenach rekreacyjnych przy kościele w Lipsku. Od 14:00 do 20:00 na scenie zaplanowano montaż słowno-muzyczny uczniów Szkoły Podstawowej w Lipsku, spektakl „Kocie opowieści” grupy teatralnej „Bajka” ze Szkoły Podstawowej w Białowoli, koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Białowola, spotkanie z poezją księdza Józefa Dudka, spektakl teatru „Uciecha”, pt.: „Królewna Śnieżka”, skecze kabaretów „Taka Potrzeba” z Łapiguza i KGW Lipsko, a także występy następujących zespołów z terenu gminy Zamość: „Echo Lipska”, „Białowolanki”, „Roztoczanki” i „Wesołe Gosposie”.

A poza sceną odbędą się pokazy ćwiczeń bojowych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP i pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z OSP w Białowoli z użyciem specjalistycznego sprzętu do „otwierania” m.in. wraków aut po wypadkach. Spektakularnym widowiskiem będzie niewątpliwie mecz piłki nożnej gospodyń wiejskich przeciwko druhom strażakom OSP.

Dodatkowe atrakcje to również darmowe korzystanie z dmuchanych zamków dla najmłodszych, malowanie buziek, kręcenie baloników, warsztaty plastyczne, znakowanie rowerów przez policjantów z Zamościa oraz konkurencje rekreacyjno-sportowe z nagrodami.

Konkurs na najlepsze „chłopskie” pierogi to kolejny punkt festynu. Każdy może przynieść swoje pierogi i zgłosić je do rywalizacji w dniu imprezy do godziny 15.00. Tradycyjnie na tego typu wydarzeniach w gminie będzie można porozmawiać z Wójtem w godzinach od 15:00 do 18:00.

Organizatorami festynu są: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Lipska, Koła Gospodyń Wiejskich w Lipsku i Białowoli, Ochotnicze Straże Pożarne w Lipsku i Białowoli, Szkoły Podstawowe w Lipsku i Białowoli, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, STS „Gryf” Gmina Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Lipska Kosobud, PKS Metanoja Lipsko i Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Arkadiusz Efner

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe