Zawody akrobatyczne przed nami

  • 11.12.2020, 12:25 (aktualizacja 11.12.2020, 12:45)
  • Małgorzata Zaręba
Zawody akrobatyczne przed nami
Salta w przód i w tył, salta proste i z obrotami, śruba, półśruba, a także szpagaty, skoki, przewroty, oraz inne figury gimnastyczne to zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które odbywają się w KS Erka. Tego typu treningi prowadzone są na sali gimnastycznej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu. Są to zajęcia akrobatyczne wykonywane na materacach i trampolinach oraz zajęcia w powietrzu na szarfach. Oprócz akrobatyki w klubie prowadzone są także zajęcia z parkour.

Wszystkie te umiejętności dzieci i młodzież będą mieli okazję zaprezentować na zawodach pokazowych, które odbędą się już w najbliższa sobotę (12.12) na sali gimnastycznej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu. Ze względu na obostrzenia zawody odbędą się bez udziału publiczności, a ich rozpoczęcie zaplanowano na godz. 10.00. Czym jest akrobatyka i jakie elementy podczas treningu wykonują najmłodsi powiedział Ernest Gdula, prezes i trener akrobatycznego KS Erka.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Ernest Gdula dodał, że z uprawiania akrobatyki czy parkur wynika mnóstwo korzyści.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Podczas zajęć sportowych do akrobatyki wykorzystywany jest sprzęt miękki.

loadingŁaduję odtwarzacz...Ernest Gdula dodał, że zajęcia akrobatyczne cieszą się dużym zainteresowaniem. Odbywają się od poniedziałku do piątku do późnych godzin wieczornych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zajęcia dedykowane są do wszystkich. Mogą w nich uczestniczyć dzieci, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz te, które zmagają się ze schorzeniami zdrowotnymi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwieńczeniem treningów są liczne zawody, w których dzieci i młodzież biorą udział. Dzięki zawodom mogą sprawdzić nabyte umiejętności i osiągać nowe sukcesy. Wyuczone umiejętności dzieci zaprezentują już w sobotę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

KS Erka to nie tylko zięcia dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, a treningi odbywają się z parkour oraz z akrobatyki na szarfach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na czym polegają zajęcia z akrobatyki na szarfach powiedziała trenerka.
loadingŁaduję odtwarzacz...


KS Erka to zajęcia gimnastyczne z akrobatyki oraz taniec na szarfach w powietrzu. Ale nie tylko, bo dużym zainteresowaniem oprócz tych zajęć cieszą się treningi z parkour. Jest to dyscyplina, która pochodzi z Francji i polega na pokonywaniu przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Parkour to inaczej pokonywanie przeszkód zabudowy miejskiej. Na czym polegają zajęcia z parkour powiedział trener prowadzący zajęcia Michał Saliński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trener podczas zajęć stara się przekazać najmłodszym swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, które zdobył sam.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na jakich przyrządach dziewczęta i chłopcy ćwiczą parkour?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ernest Gdula dodał rekrutacja do grup prowadzona jest przez cały rok, a gdzie dokonać zapisów na zajęcia z akrobatyki oraz parkour?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Sprawdzianem zdobytych umiejętności dzieci i młodzieży są zawody, które w dn. 12.12 w godz.10.00 – 15.30 odbędą się na sali gimnastycznej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu.

Prezentacja treningów w KS Erka

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe