Pięknieje na chwałę Bożą

  • 16.12.2020, 12:00
  • Joanna Mazurek
Pięknieje na chwałę Bożą źródło:dzieloodbudowy.pl
Prawdopodobnie w kwietniu będziemy mogli modlić się w odbudowanym kościele ojców franciszkanów na zamojskim Starym Mieście. Udało się już wykonać ok. 86% zaplanowanych prac.

Po przeszło dwustu latach przywracamy świątynię dla kultu religijnego wraz z działalnością kulturalną i naukową, bo i taka rola jest przewidziana – tłumaczy proboszcz parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie o. Andrzej Zalewski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że prace trwają od 2017 r., a możliwe są dzięki przyznaniu dotacji z funduszy unijnych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wynosi ona 85 % kosztów całości inwestycji,a ta to ponad 26 milionów złotych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Planujemy dwuetapowe wejście do kościoła – tłumaczy o. Andrzej Zalewski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ojcowie franciszkanie nadal proszą o modlitewne i materialne wsparcie dzieła. Szczegóły na stronie http://dzieloodbudowy.pl, w zakładce „Jak pomóc?”.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe