Lubaczów. "Choinki pełne nadziei" już przekazane!

  • 18.12.2020, 06:08
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. "Choinki pełne nadziei" już przekazane!
Powiat Lubaczowski zainicjował w bieżącym roku akcję „Choinka pełna nadziei”.

Ta inicjatywa ma uwrażliwić na potrzeby osób niepełnosprawnych, starszych czy wykluczonych i jednocześnie za pomocą podarowanych drzewek choinkowych pomóc im przeżywać okres Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze, pełnej radości i wzajemnej życzliwości.

Pierwsze choinki w ramach akcji trafiły 15. grudnia do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Lubaczowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lubaczowie oraz Domu Pomocy Społecznej w Wielkich Oczach. Przekazali je Zenon Swatek – Starosta Lubaczowski, Marta Tabaczek – Przewodnicząca Rady Powiatu w Lubaczowie, oraz Piotr Cioch przedstawiciel Teresy Pamuły – Posła na Sejm RP.

Wspólne śpiewanie kolęd i ubieranie drzewek wprowadziło wszystkich w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które choć będą wyglądały nieco inaczej, niż zwykle przepełnią przecież radością z narodzenia Pana Jezusa. Nie zabrakło również płynących prosto z serca świątecznych życzeń, które złożyli zarówno przedstawiciele Powiatu Lubaczowskiego, przedstawiciel Teresy Pamuły, jak i odwiedzani podopieczni placówek, którzy obdarowali również gości własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi i ozdobami.
Kolejne choinki w ramach akcji zostaną przekazane następnym placówkom pod koniec tygodnia.

Patronat nad tą akcją objęła Grażyna Zagrobelna – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, a drzewka przekazało Nadleśnictwo Oleszyce.
Natomiast Katolickie Radio Zamość sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe