Lubaczów. Betlejemskie Światło Pokoju dotarło już do Lubaczowa.

  • 23.12.2020, 09:51
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Betlejemskie Światło Pokoju dotarło już do Lubaczowa. Natalia Pachla
Podczas Eucharystii w lubaczowskiej Konkatedrze, odbyło się (19.12) uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Ten Ogień z Betlejemskiej Groty, tak jak co roku przynieśli Harcerze z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Lubaczowie. Płomień Pokoju zapalony w Betlejem, dzięki Skautom, może płonąć w każdym zakątku świata, mówi Komendantka Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Lubaczowie, Harcmistrzyni Anna Hawrylak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W obecnym, trudnym czasie pandemii koronawirusa, ten Płomień ma szczególne przesłanie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapalony Płomień Pokoju, dzielony przez kolejnych uczestników sztafety, wzmacnia swoje światło, dodaje Proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie, Ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Betlejemskie Światło Pokoju było także rozdawane podczas niedzielnych Mszy Świętych (20.12) w kościołach Dekanatu Lubaczów. Natomiast już w najbliższą środę (23.12) na lubaczowskim Rynku, będzie można otrzymać Płomień Pokoju, który będzie rozdawany w godzinach od 11.00 do 14.00.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe