Biłgoraj. Pasterka w sanktuarium

  • 25.12.2020, 11:45
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Pasterka w sanktuarium
Dokładnie o północy, w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny wierni zgromadzili się na uroczystej Pasterce, aby oddać cześć i chwałę Nowonarodzonemu Bogu, który przyszedł na świat wiele lat temu i znów odradza się w naszych sercach.

Pasterka tradycyjnie rozpoczęła się od złożenia w żłóbku figurki Bożego Dzieciątka i okadzenia stajenki. W święto Narodzenia Pańskiego wprowadził kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Witold Batycki złożył również wszystkim parafianom i gościom świąteczne życzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, iż według teologów, w Palestynie w wigilijną noc istniał zwyczaj gromadzenia się chrześcijan za murami Betlejem, przy grocie, w której Jezus przyszedł na świat, a mszę będącą pierwowzorem pasterki odprawiano już w połowie IV w. Wtedy właśnie wybudowano w Rzymie Bazylikę Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore), gdzie umieszczono żłóbek i szopkę – na wzór tej betlejemskiej, a o północy mszę miał odprawić tam ówczesny papież.

Joanna Ferens

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe