Kiedy ozdrowieniec może już oddać osocze?

  • 29.12.2020, 09:53 (aktualizacja 29.12.2020, 10:13)
  • Joanna Mazurek
Kiedy ozdrowieniec może już oddać osocze?
Nawet jeśli zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przeszliśmy bezobjawowo, nasze osocze może uratować komuś życie.

O to kiedy po przebyciu zakażenia można już zgłosić się do oddania osocza, Katolickie Radio Zamość zapytało dr Annę Mikę, kierownik zamojskiego oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dr Anna Mika podkreśla, że w niektórych przypadkach jeden dawca może pomóc nawet kilkunastu chorym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli jesteśmy ozdrowieńcami i chcemy oddać osocze, warto pamiętać, że nie możemy tego zrobić podczas terenowych akcji poboru krwi. Możemy jednak podczas nich oddać pełną krew.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej informacji dla ozdrowieńców można znaleźć na stronie www.rckik.lublin.pl/osocze-ozdrowieńców.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe