Stadion doczeka się remontu

  • 31.12.2020, 08:58 (aktualizacja 31.12.2020, 09:28)
  • Małgorzata Zaręba
Stadion doczeka się remontu
Zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji wciąż się rozwija, dzięki czemu lepsze warunki do trenowania ma społeczność sportowa.

Miasto Zamość zgłosiło obiekty sportowe OSiR do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu", który finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dlatego modernizacji podlegają obiekty sportowe przy ul. Królowej Jadwigi 8 tj.: stadion, nawierzchnia hali widowiskowo – sportowej oraz budynek sanitarno– szatniowy. W dalszym etapie prac na terenie OSiR planowane jest także wybudowanie nowoczesnego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, które będzie zadaszone.

W ramach jednego z etapów, którym jest modernizacja stadionu projekt budowlany wykonała firma Vitaro sp. z o.o. Protokół odbioru dokumentów został podpisany 3 grudnia, a po otrzymaniu koncepcji, Ośrodek Sportu i Rekreacji złożył wniosek w Urzędzie Miasta Zamość o aktualizację pozwolenia na budowę. Projekt budowlany zostanie przekazany do Prezydenta Miasta Zamość, który zapozna się z jego założeniami i zgłosi ewentualne uwagi. Dyrektor zamojskiego OSiR, Mateusz Ferens powiedział, że przebudowa stadionu służyć będzie szerokiemu środowisku sportowemu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Modernizacja stadionu to ważna inwestycja, bo na co dzień z obiektu korzystają nie tylko piłkarze Hetmana Zamość, ale także lekkoatleci czy łucznicy KS Agros Zamość, a także uczniowie szkol. Ponadto na stadionie rozgrywane są nie tylko mecze piłkarskie, ale również w ramach współzawodnictwa sportowego odbywają się różnego rodzaju zawody sportowe jak: Czwartki Lekkoatletyczne, biegi, czy Mistrzostwa Polski.

Aby stadion był zgodny z oczekiwaniami zawodników i trenerów klubowych na spotkaniach dotyczących projektu obecni byli przedstawiciele klubów sportowych. W najbliższym czasie, zarówno sam projekt jak i jego założenia zostaną podane do publicznej wiadomości. Pierwsza prezentacja projektu odbędzie się podczas planowanego posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Miasta Zamość w styczniu przyszłego roku.

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe