Warsztaty edukacyjne w Nadleśnictwie Józefów

  • 29.11.2016, 09:53 (aktualizacja 29.11.2016, 10:43)
  • Małgorzata Sobczuk
Warsztaty edukacyjne w Nadleśnictwie Józefów
Las tworzą nie tylko drzewa. Jakie wiadomości o lesie i jego mieszkańcach, a także informacje o pracy leśników i ochronie środowiska mają najmłodsi? O tym mogła przekonać się Małgorzata Godzisz odwiedzając Nadleśnictwo Józefów, gdzie w piątek przeprowadzono warsztaty z edukacji leśnej.

Uczestniczyli w nich uczniowie z tamtejszej Szkoły Podstawowej w Józefowie im. Mieczysława Romanowskiego. Dzieci chętnie i trafnie odpowiadały na pytanie czym jest las.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas warsztatów dzieci mogły zobaczyć i dotknąć zwierzęta leśne takie jak norkę amerykańską, bobra, wydrę, czy kunę domową. Zajęcia poprowadzili pracownicy Nadleśnictwa Józefów: Iwona Wiechowska i Mateusz Mandziuk. Nie mogło zabraknąć pytania o gospodarza lasu – leśnika.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przedstawione zostały również próbki drewna, szyszki, a także pieczątki drzew. Zajęcia z edukacji leśnej dla dzieci odbyły się pod hasłem „Lasy Państwowe. Zapraszamy – Odwiedź nas i zrozum Las". Na koniec każdy uczeń otrzymał odblask by być lepiej widocznym na drodze.

Zapraszamy do wysłuchania audycji "Leśne Radio" [KLIKNIJ TUTAJ]

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe