Biłgoraj. Pokłon Dzieciątku

  • 06.01.2021, 13:35
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Pokłon Dzieciątku
Obchodzimy dziś uroczystość Objawienia Pańskiego. Od kilku lat tego dnia po ulicach wielu miast przechodziły barwne Orszaki Trzech Króli, jednakże w tym roku, ze względu na pandemię zostały one odwołane lub jedynie zaakcentowane drobnymi elementami. Tak też było w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, gdzie przybyłe na mszę św. dzieci otrzymały orszakowe korony.

Przychodzimy dziś, aby wraz z królami pokłonić się Panu Jezusowi – mówił na początku ks. dziekan Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowo Boże wygłosił prefekt seminarium duchownego naszej diecezji, ks. Rafał Muda, który wyjaśniał, kim właściwie byli Trzej Królowie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Rafał Muda tłumaczył również, czego możemy się dziś nauczyć od Mędrców ze Wschodu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Niech ten tegoroczny, duchowy Orszak Trzech Króli będzie podróżą w głąb samego siebie i osobistym spotkaniem z Nowonarodzonym Chrystusem – podkreślała koordynatorka orszaku w Biłgoraju, wicedyrektor Katolickiego Liceum, Maria Oleszek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Maria Oleszek wyjaśniała również znaczenie hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po mszy św. dzieci z koronami na głowie zebrały się przy stajence, gdzie wspólnie kolędowały i wraz z Trzema Królami oddały pokłon Dzieciątku Jezus.

Joanna Ferens

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe