VII Orszak Trzech Króli w Zamościu

  • 07.01.2021, 08:05 (aktualizacja 07.01.2021, 08:14)
  • Łukasz Kot
VII Orszak Trzech Króli w Zamościu Janek Cios, Życie Zamościa
Wczoraj (06.01.2021 r.) obchodziliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego

Wczoraj (06.01.2021 r.) obchodziliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego. Mszą świętą o godzinie 10.30 w parafii pw. Świętego Krzyża w Zamościu zainaugurowano VII Orszak Trzech Króli. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp. Marian Rojek ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W kazaniu ks. biskup wspomniał jak we Francji obchodzona jest uroczystość Objawienia Pańskiego oraz jakie zwyczaje jej towarzyszą. Odniósł się również do darów które otrzymał Jezus od trzech mędrców ze Wschodu. Przypomnijmy, są to: złoto, kadzidło i mirra.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po zakończeniu Mszy św. na schodach kościoła odbyła się scena biblijna „Narodzenie Zbawiciela”. Pokłon Dzieciątku Jezus oddali Trzej Królowie i uczestnicy Orszaku. Święta Rodzina wyruszyła samochodem „królewskim” na ulice i place Zamościa odwiedzając zamojskie szpitale i parafie. Na Rynku Wielkim oddano salwę honorową na cześć Narodzenia Zbawiciela. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

Fot. Janek Cios, Życie Zamościa

Łukasz Kot

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe