16- latka za kółkiem

  • 07.01.2021, 10:36 (aktualizacja 07.01.2021, 11:02)
  • Małgorzata Kryk
16- latka za kółkiem
Policjanci z zamojskiej komendy zatrzymali 16-latkę, która bez uprawnień do kierowania prowadziła samochód. Powodem policyjnej kontroli na ul. Wyszyńskiego w Zamościu był fakt, iż nastolatka podróżując samochodem osobowym nocą nie miała włączonych świateł.

Nastolatka nie posiadała uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, miała jedynie kategorię B1. O zdarzeniu policjanci powiadomili jej rodziców, którzy przyjechali na miejsce kontroli. Zabrali córkę do domu, przekazano im również samochód. 16-latka ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem rodzinnym i nieletnich. Przypominamy, że posiadając kategorię prawa jazdy B1 16-letni kierowca może usiąść za kierownicę pojazdu jednak wcześniej musi spełnić określone prawem warunki.

Należy ukończyć specjalny kurs w ośrodku szkoleniowym i zdać egzamin państwowy. Po tym może kierować pojazdem służącym do przewozu osób o maksymalnej masie wynoszącej 400 kilogramów.

W przypadku pojazdów do przewozu towarów ich masa nie może przekroczyć 550 kilogramów. Znaczenie ma tutaj moc silnika ponieważ nie może być większa niż 20 koni mechanicznych. Posiadając kategorię B1 można wiec jeździć czterokołowcem lekkim lub motorowerem.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe