Niedziela Chrztu Pańskiego

  • 09.01.2021, 13:20
  • Joanna Suszko
Niedziela Chrztu Pańskiego fot. pixabay.com
W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego przypada święto Chrztu Pana Jezusa. Zamyka ono okres Bożego Narodzenia.

Od aktu chrztu Chrystus rozpoczął swoją misję nauczycielską. Przyjął chrzest, by być bliżej zwykłych, grzesznych ludzi, mówił w jednej ze swoich homilii biskup diecezjalny Marian Rojek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Chrzcie Jezusa po raz pierwszy w historii świata pojawiła się w postaci widzialnej cała Trójca Święta.

Święto Chrztu Pańskiego objawia nam Jezusa jako umiłowanego Syna Bożego, posłanego przez Ojca w mocy Ducha Świętego dla zbawienia człowieka, a jednocześnie kieruje naszą uwagę na nasz chrzest. W tym sakramencie doświadczamy mocy zbawczej Chrystusa, która wyzwala z niewoli grzechów. Zostajemy napełnieni Duchem Świętym i w ten sposób każdy z nas staje się umiłowanym dzieckiem Bożym.

Wraz ze świętem Chrztu Chrystusa kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia. W Polsce jednak istnieje zwyczaj przedłużania tego czasu do święta Ofiarowania Pańskiego. Stąd jeszcze do 2 lutego w naszych kościołach zachowane będą szopki i śpiewane kolędy.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe