Okres zwykły w roku liturgicznym

  • 11.01.2021, 10:03 (aktualizacja 11.01.2021, 12:32)
  • Joanna Suszko
Okres zwykły w roku liturgicznym
Niedzielą Chrztu Pańskiego (10.01) zakończył się w roku liturgicznym okres Bożego Narodzenia. Dziś (11.01) rozpoczyna się czas zwykły, który w ciągu całego roku, występuje dwukrotnie.

 Mówi ks. Rafał Kowalczuk, wicedyrektor Katolickiego Radia Zamość i wikariusz parafii Wielącza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

To, że w okresie zwykłym nie przeżywamy najważniejszych wydarzeń związanych z życiem i działalnością Jezusa nie oznacza, że dla Kościoła i osób wierzących jest to czas mało istotny. Akcenty przełożone są jednak na coś innego – zaznacza ks. Kowalczuk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co wyróżnia okres zwykły w Kościele?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cechą charakterystyczną okresu zwykłego w Kościele jest zielony kolor szat. Więcej na temat okresu zwykłego w roku liturgicznym usłyszą Państwo w poniedziałkowej (11.01) Rozmowie Dnia o 8:40 i 15:40, a także na naszej stronie internetowej radiozamosc.pl

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe