Dokonano wymiany uszkodzonego zdjęcia ks. Tomasza Petrykowskiego

  • 11.01.2021, 09:40
  • Łukasz Kot
Dokonano wymiany uszkodzonego zdjęcia ks. Tomasza Petrykowskiego Łukasz Kot
Prace prowadzone przez Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu

W ramach dodatkowych prac renowacyjnych na cmentarzu parafialnym w Zamościu w 2020 r. prowadzonych przez Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu dokonano wymiany uszkodzonego porcelanowego zdjęcia ks. dziekana, prałata, infułata kolegiaty zamojskiej Tomasza Petrykowskiego (1825-1907) na pomniku kapłanów pracujących na terenie Zamościa. Replikę zdjęcia wykonał i ufundował zamojski fotograf, kolekcjoner Adam Gąsianowski, kustosz Muzeum starej fotografii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak zapewnia Adam Gąsianowski zdjęcie powinno przetrwać co najmniej 100 lat. Wypalone zostało w jednej z pracowni w Piotrkowie Trybunalskim. Prace wymiany zdjęcia bezpłatnie wykonali specjaliści z Pracowni Konserwacji Zabytków Macieja Filipa z Rzeszowa.

Jednocześnie Zarząd Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu zwraca się z prośbą do wszystkich osób dla których ważna jest troska o cenne, historyczne, zabytkowe nagrobki znajdujące się na zamojskiej nekropolii o dokonywanie w tym roku dobrowolnych wpłat na konto Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu (44 1020 5356 0000 1802 0067 9753). Liczymy na Państwa hojność i podtrzymanie tradycji. Prosimy o wsparcie naszego 14 letniego wspólnego kwestowania. Z zebranych przez ten okres pieniędzy kompleksowo odrestaurowanych zostało 41 obiektów (38 nagrobków, dwie barkowe, kamienne latarnie a także zabytkową, kamienną ławeczkę).
 
Łukasz Kot

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe