Rok kardynała Stefana Wyszyńskiego

  • 11.01.2021, 10:06
  • Łukasz Kot
Rok kardynała Stefana Wyszyńskiego Archiwum Państwowe w Zamościu
Oczekujemy na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia

Z końcem ubiegłego roku z inicjatywy Senatu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił, że rok 2021 będzie Rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uchwałę w tej sprawie przyjęto 27 listopada. W 2021 roku przypadają dwie daty związane z kard. Wyszyńskim – to 120. rocznica jego urodzin i 40. rocznica śmierci. Ponadto wszyscy oczekujemy na beatyfikację Prymasa. Dokument podkreśla zaangażowanie Prymasa Tysiąclecia nie tylko w życie religijne, ale również w życie społeczne Narodu – zaznacza poseł RP Sławomir Zawiślak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prymas Wyszyński był twórcą Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i wieloletniej Wielkiej Nowenny Tysiąclecia oraz inicjatorem obchodów Millenium – Tysiąclecia Chrztu Polski w 1966 roku, które wzmacniały wieź narodu z Kościołem katolickim i przypominały o wielkiej tradycji państwowości polskiej. Uchwałę o ogłoszeniu roku 2021 Rokiem kard. Wyszyńskiego przyjęto zdecydowaną większością głosów. Podczas posiedzenia Sejm podjął także uchwały ogłaszające rok 2021 m.in. rokiem Konstytucji 3 Maja, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza i Stanisława Lema.

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe