Policja podsumowała rok na drogach powiatu zamojskiego

  • 11.01.2021, 10:27 (aktualizacja 11.01.2021, 11:10)
  • Małgorzata Kryk
Policja podsumowała rok na drogach powiatu zamojskiego
Jak co roku pomimo wielu policyjnych akcji takich jak "Prędkość", „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" czy "Pasy" na drogach naszego regionu nie obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Jak wykazują statystyki policyjne nagminnymi wykroczeniami na polskich drogach wciąż jest nadmierna prędkość i alkohol. Czego w 2020 roku dotyczyły najczęstsze wykroczenia na drogach powiatu zamojskiego informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O negatywnych zachowaniach na drogach, które najczęściej popełniali kierowcy informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie inne niewłaściwe zachowania na drogach wzbudziły uwagę policjantów?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Prewencyjne działania policjantów to także liczne kontrole drogowe. Okazuje się, że nadal na drogach wielu kierowców decyduje się wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Analogicznie biorąc pod uwagę poprzedni rok, statystyki policyjne pokazują że 2020 rok był bezpieczniejszy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do wielu zdarzeń w ruchu drogowym doszło także z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, a wiec pieszych i rowerzystów, ale także motocyklistów. Natomiast najczęściej popełnianymi wykroczeniami, do których dopuścili się kierowcy wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego to wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanych przejściach dla pieszych. Natomiast piesi łamali zasadę przechodzenia na drugą stronę jezdni w miejscach niedozwolonych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do grupy uczestników, którzy dopuścili się wykroczeń należą także rowerzyści.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ukarana za nadmierna prędkość została także duża liczba motocyklistów.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Dużo zdarzeń drogowych to skutek nadmiernej prędkości i alkoholu, dlatego w 2021 roku mundurowi w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach będą prowadzić prewencyjne działania.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na polskich dogach zależy przede wszystkim od nas samych.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Apelujemy do wszystkich uczestników o zachowanie ostrożności, a szczególnie teraz zimą, kiedy warunki do jady nie są najlepsze.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe